Late Night Jump | Tampere Dance Camp | 1. - 6.1.2009

Late Night Jump | Tampere Dance Camp 1. - 6.1.2009

FAQ | Maps | Links | Contact

Yhteenveto suomeksi

www.swingteam.fi

Party Teaching Accommodation
and meals
Registration
and costs
General
information
Volunteering


Late Night Jump | Tampere Dance Camp | 1. - 6.1.2009

Junior Jump

Valmennus | Aikataulu| Hinnat | Ilmoittautuminen | Majoitus | Ruokailu | Vakuutukset ja turvallisuus

Late Night Jumpin juniorileiri Junior Jump pe-su 2.- 4.1.2009 Hervannan vapaa-aikakeskuksessa Tampereella (Lindforsinkatu 5). Leiri on tarkoitettu sekä aloitteleville että jo edistyneemmille boogie woogien junioritanssijoille.

Leiripaikalla järjestetään lauantai-iltana rock'n'swing-tanssien GP-kilpailut, joihin kaikki juniorit voivat osallistua. Aikaisemmin kilpailemattomille järjestetään oma rising star -luokka, johon ei vaadita kilpailulisenssiä. Ilmoittautuminen kilpailuun tapahtuu erikseen, lisätietoja kilpailuista tulossa myöhemmin.

Valmennus

Boogie woogie -valmennustunteja on päivittäin pe-su 4 tuntia noin klo 10 alkaen. Lisäksi junioreille on mahdollisesti tarjolla extratunteja muista lajeista. Tarkempi aikataulu tiedotetaan ennen leiriä. Tanssin treenaamisen lisäksi leirille on järjestetty oheisohjelmaa kuten tutustumisbileet ja uimahallikäynti.

Opettajina junnuleirillä toimivat Doreen Weisser, Anni Heikkinen, Saara Kudjoi sekä Ari Vaskelainen ja Mia Helin.

Kokeneemmat juniorit voivat osallistua osan juniorileiristä myös aikuisten ryhmiin. Jos juniorileirillä on runsaasti osallistujia voidaan myös juniorien omia tunteja pitää osittain kahdessa eri ryhmässä.

Aikataulu

Juniorileirin alustava aikataulurunko:

pe 2.1.
10 - 11 boogie woogie
11.15 - 12.15 boogie woogie
lounas
13.30 - 14.30 boogie woogie
14.45 - 15.45 boogie woogie
18 - 21 aloitusbileet

la 3.1.
10.15 - 11.15 boogie woogie
11.30 - 12.30 boogie woogie
lounas
13.30 - 14.30 ilmaisutaito
14.45 - 15.45 boogie woogie
illalla kisat

su 4.1.
10 - 12 uinti
lounas
13.15 - 14.15 boogie woogie
14.30 - 15.30 boogie woogie
15.45 - 16.45 boogie woogie
16.45 - 17 leirin lopetus

Hinnat

Leirimaksu suoritetaan Swing Teamin tilille. Leirille saapumisen yhteydessä maksusta on näytettävä kuitti. Erityistapauksissa leirimaksu voidaan suorittaa leirille saavuttaessa.

Juniorileiri - 3 päivää, sisältäen valmennusta noin 4 tuntia päivässä sekä oheisohjelmaa - maksaa 50 euroa.

Ilmoittautuessasi viimeistään perjantaina 21.11.2008 klo 23 mennessä saat 5 euron alennuksen.

Lisäksi jokaisen juniorin on maksettava Swing Teamin syksyn 2008 jäsenmaksu 12 euroa, jos sitä ei ole vielä maksettu. Jäsenmaksusta ei saa alennuksia.

Yöpyminen 5 euroa / hlö / yö

Aamiainen 4 euroa / ateria

Keittolounas 4 euroa / ateria

Kevyt päivällinen 5 euroa / ateria

Tuhti päivällinen 7 euroa / ateria

Ilmoittautuminen

Leirille on toivottavaa ilmoittautua pareittain. Otamme kuitenkin muutamia parittomiakin mukaan, ilmoittautumisjärjestyksessä. Paritta ilmoittautuneille vahvistetaan mukaanpääsy erikseen. Ilmoittautumiset ottaa sähköpostitse vastaan Anni Heikkinen, etunimi.sukunimi(at)swingteam.fi.

Kopioi alla oleva teksti sähköpostiisi, täytä kaikki kohdat. Saat vastauksena tiedot maksua varten.


Nimi:
Osoite (tarvitaan vain, jos juniori ei ole vielä Swing Teamin jäsen):
Puhelinnumero:
Sähköpostiosoite:
Syntymäaika (pp.kk.vvvv) (jäsenrekisteriä varten, jos juniori ei ole vielä jäsen):
Parin nimi:

Swing Teamin syksyn 2008 jäsenmaksu (12 euroa) maksettuna: Kyllä/Ei

Majoitus leiripaikalla (5 euroa / yö):
pe-la yö: Kyllä/Ei
la-su yö: Kyllä/Ei

Ruokailut (poista tarpeettomat vaihtoehdot):
pe: aamupala (4 euroa)/ keittolounas (4 euroa)/ keittopäivällinen (5 euroa)/normaali päivällinen (7 euroa)
la: aamupala (4 euroa)/ keittolounas (4 euroa)/ keittopäivällinen (5 euroa)/normaali päivällinen (7 euroa)
su: aamupala (4 euroa)/ keittolounas (4 euroa)/ keittopäivällinen (5 euroa)/normaali päivällinen (7 euroa)


Ilmoittautumisaika päättyy ke 17.12.2008 klo 23 tai leirin tullessa täyteen.

Majoitus

Junioreilla on leirin ajan nimetty huoltaja, joka ohjaa ryhmäläisiä oikeaan paikkaan oikeaan aikaan sekä myös yöpyy junioreiden kanssa leirillä.

Leirillä majoittuville junnuille on varattu oma majoitushuone vapaa-aikakeskuksen ylimmästä kerroksesta. Aiempina vuosina säätila on ollut leiriajankohtana melkoisen kylmä. Vaikka sisällä on lämmin, kannattaa kuitenkin varautua lämpimin varustein. Lattiamajoitukseen junioreiden tulee tuoda mukanaan omat patja ja tyynyn sekä tarvittavat liinavaatteet tai makuupussin.

Ruokailu

Pitopalvelu tuottaa leirin pääruuat ja ylläpitää myös kahvilaa. Tunnelmallinen ja laajojen valikoimien kahvila palvelee miltei kellon ympäri. Leiriläisten käytössä leirillä on mikroaaltouuni, mutta ei jääkaappia.

Aamiaista on tarjolla leiripaikalla ennen tunteja. Aamiaisen hinta 4 euroa.

Lounas tarjoillaan leiripaikalla aamupäivä- ja iltapäivätuntien välisellä tauolla. Lounas sisältää keiton, leipää sekä ruokajuoman. Hinta 4 euroa.

Päivällinen tarjoillaan leiripaikalla aikuisten iltapäivätuntien jälkeen, noin klo 16 alkaen. Päivällinen sisältää joko keiton tai tuhdimman ruuan. Molempiin vaihtoehtoihin kuuluu lisäksi salaatti, leipää sekä ruokajuoma. Keittopäivällisen hinta junioreille on 5 euroa ja normaalin päivällisen hinta on 7 euroa.

Kaikki ruuat on tilattava etukäteen ilmoittautumisen yhteydessä.

Menu on luettavissa Late Night Jumpin Yhteenveto suomeksi -sivulta.

Vakuutukset ja turvallisuus

Tanssileirin kaikissa järjestelyissä ja valmennuksessa pyritään ottamaan huomioon kaikki turvallisuusriskit. Tapaturmien mahdollisuutta ei kuitenkaan voida kokonaan poistaa. Leiriläisiä ja heidän tavaroitaan ei ole vakuutettu järjestäjän toimesta, eikä järjestäjä ota vastuuta mahdollisista tapaturmista, joten vakuutusasiat on hyvä hoitaa itse kuntoon.